Real Madryt wygrał Superpuchar Europy

Niedawno Real Madryt pokonał Frankfurt i wygrał Superpuchar Europy. To 98. mistrzostwa legionu Realu Madryt noszącego koszulka piłkarskai zbliżają się one coraz bardziej do „stu korony”. Po upływie 62 lat ponownie walczyli we Frankfurcie. Po 90 minutach rywalizacji Real Madryt z łatwością pokonał Frankfurt 2:0 iz powodzeniem wygrał piąty Superpuchar Europy w historii drużyny oraz 99. trofeum mistrzowskie w historii drużyny.

Benzema, właściciel nr 9 koszulka Real Madrytjako kapitan po raz pierwszy, strzelił gola w drugiej połowie, aby przypieczętować zwycięstwo. To był jego 324. gol dla Realu Madryt, wyprzedzając Raúla i stając się drugim w historii zespołu. To 23. tytuł Benzemy w Realu Madryt, który zajmuje drugie miejsce z legendarnym Gento. W ubiegłym roku Benzema strzelił 25 goli, wyprzedzając Mbappé, który jest wart 160 milionów, i został francuskim graczem z największą liczbą bramek w pięciu głównych ligach. mistrz. Jako największy zwycięzca w Europie w zeszłym sezonie, Benzema poprowadził Real Madryt do tytułów Ligi Mistrzów i La Liga. Stał się także największym faworytem Złotej Piłki, a Benzema odnosi sukcesy zarówno osobiście, jak i zespołowo. Powiedział też światu zewnętrznemu, że jest nie tylko asystentem Ronaldo, ale także może poprowadzić drużynę na ramię i poprowadzić drużynę do zwycięstwa. Za dwa lub trzy miesiące zostanie ogłoszony Złotą Piłkę 2022. Benzema już zdobył ten zaszczyt. To nagroda bez żadnych suspensów.

Jako przegrany Frankfurt stracił szansę na przejście do historii i zespół poniósł drugą porażkę z Hiszpanią. Pierwsza porażka miała miejsce w Pucharze Europy 1960, kiedy przeciwnikiem był również Real Madryt, a Frankfurt został pokonany 3-7 i przegapił pierwsze mistrzostwo Ligi Mistrzów. Teraz, po upływie 62 lat, Frankfurt przegrał w finale z Realem Madryt, ale nie szkoda, że siły nie wystarczają. To klucz do dalszego wzmacniania i regeneracji w nowym sezonie.