Świętujemy pół wieku stadionu

Stadiony na całym świecie niosą ze sobą historie: historie zwycięstw i porażek, wzlotów i upadków, ale przede wszystkim historie jedności i społeczności. Jednym z nich jest Westfalenstadion Borussii Dortmund.

Niedawno, aby uczcić 50. rocznicę Westfalenstadion, Borussia Dortmund wypuściła specjalnie stworzoną edycję specjalną koszulka piłkarska. Jego projekt obejmuje projekty z różnych faz stadionu, który został otwarty w 1974 roku i został w całości udoskonalony.

koszulka Borussia Dortmundwykorzystuje klubową czarno-żółtą kolorystykę, z czarnym rdzeniem i żółtymi wykończeniami po bokach. Zarówno logo BVB, jak i logo PUMA mają wygląd retro, a na kołnierzu widnieją także numery „1974–2024”. Koszulka ta była noszona podczas domowego meczu Dortmundu ze Stuttgartem, który niestety drużyna przegrała.